skip to Main Content
info[@]mashregh-zamin.com
۸۸۵۰۹۱۱۰ - ۸۸۵۰۹۱۷۰
7 راه برای سبک‌تر کردن وسایل سفر

7 راه برای سبک‌تر کردن وسایل سفر

چمدان بستن یکی از سخت‌ترین مراحل سفر است، اگر سفر شما مهم باشد و نتوانید بار زیادی با خود به هواپیما ببرید چه می‌کنید؟ سبک سفر کردن یک مهارت است، اگر زیاد سفر می‌کنید و همیشه در بستن چمدان به مشکل برمی‌خورید با ما همراه باشید تا راه‌های بسته‌بندی بهتر و سبک‌تر وسایل در سفر را بررسی کنیم.


مقاله مرتبط: ۸ روش بسته‌بندی وسایل برای استفاده بهینه از فضای چمدان


۱. از کیف‌های کوچکتر استفاده کنید

از کیف‌های کوچکتر استفاده کنید

همیشه سعی کنید کوچک‌ترین چمدان یا کیف را انتخاب کنید، اگر چمدانی بزرگ انتخاب کنید باید وسایل بیشتری برای پر شدن آن درون چمدان بگذارید. به یاد داشته باشید سبک بودن کیف‌های بزرگ دلیل خوبی برای انتخاب آن‌ها نیست و کیف‌های سبک با سایز بزرگ هم اگر پر از وسیله شوند، سنگین می‌شوند.

وقتی‌که برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، لیستی از قرارهای ملاقات در روزهای سفرتان را مشخص کنید. به وب‌سایت‌های هواشناسی بروید و هوای آن روز را در سایت چک کنید. با این کار می‌توانید انتخاب کنید که در روز موردنظر دقیقاً چه لباسی را می‌خواهید بپوشید و از بردن لباس‌های اضافه خودداری کنید.

۲. یک لیست تهیه کنید و دو بار آن را چک کنید

یک لیست تهیه کنید و دو بار آن را چک کنید

فهرستی از وسایلی که می‌خواهید در کیفتان قرار دهید تهیه کنید، سپس لیست را مرور کنید و سعی کنید وسایل ضروری را در آن نگه‌دارید.

شلوارهای جین معمولاً وزن بیشتری نسبت به شلوارهای کتان و پارچه‌ای دارند و بدون شک کفش راحتی از یک کفش ورزشی سبک‌تر است، پس توجه به این نکات در بستن چمدان برای سفر مهم است.

سعی کنید یک لباس رسمی بارنگ پایه و ساده را در سفر همراه داشته باشید. مخصوصاً اگر سفر کاری در پیش دارید باید یک لباس بارنگی پایه انتخاب کنید و در کنار آن کمربند، کراوات، جواهرات متنوعی را همراه خود داشته باشید تا با این روش تنوعی در ظاهرتان ایجاد شود.

۳. بار اضافی نداشته باشید!

بار اضافی نداشته باشید!

تمام وسایلتان را در یک چمدان بسته‌بندی کنید، بار اضافی همراه خود نداشته باشید، جز یک چمدان در سفر چیز دیگر همراهتان نباشد. اگر هتل باشگاه ورزشی دارد، برای یک روز باشگاه رفتن لباس ورزشی مخصوصتان را همراه خود به سفر نبرید!

۴. وسایل بهداشتی را در ابعاد کوچک حمل کنید

وسایل بهداشتی را در ابعاد کوچک حمل کنید

وسایل بهداشتی در سفر ضروری هستند و بعضی افراد عادت دارند حتی در سفر هم شامپو مخصوصشان را استفاده کنند. وسایل بهداشتی ضروری در همه هتل‌ها هست ولی اگر بااین‌وجود بازهم قصد داشتید وسایل بهداشتی مثل صابون و یا شامپو را همراه داشته باشید، بسته‌بندی‌های کوچک مخصوص سفر را تهیه کنید. اگر محصول موردنظر شما دربسته بندی کوچک عرضه نشده است می‌توانید آن‌ها را در ظرف‌های کوچک بسته‌بندی کنید.

یک بسته لوازم‌آرایشی بهداشتی مخصوص سفر تهیه کنید و تنها وسایل ضروری را در آن قرار دهید تا برای رد شدن از گیت فرودگاه هم با مشکلی مواجه نشوید.

۵. لباس‌هایتان را بشویید

 لباس‌هایتان را بشویید

اگر می‌توانید، لباس‌هایتان را در طول سفر بشویید، در این صورت نیازی نیست برای هرروز سفرتان یکدست لباس بردارید.

۶. لباس‌ها را قبل از قرار دادن در چمدان، بررسی کنید

لباس‌ها را قبل از قرار دادن در چمدان، بررسی کنید

قبل از اینکه لباس‌هایتان را در چمدان بگذارید، یک‌بار آن‌ها را بیرون چمدان بچینید و به‌دقت بررسی کنید این کار باعث می‌شود تا در مرحله آخر لباسی به نظرتان اضافی بیاید و آن را در چمدان نگذارید.

۷. وسایلتان را وزن کنید

وسایلتان را وزن کنید

قبل از اینکه خانه را به مقصد فرودگاه ترک کنید، وسایلتان را وزن کنید. این کار باعث می‌شود تا با اضافه‌بار در فرودگاه مواجه نشوید و مجبور نباشید هزینه زیادی برای اضافه‌بار پرداخت کنید.

منبع: rd.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top